google.com, pub-7396832854123178, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page
  • Writer's pictureNir Aharon

top 10 הרפובליקה הדומיניקנית בחירת הילדים

Updated: Jul 30, 2023

דבר הילדים...


4 חודשים לאחר שעזבנו את הרפובליקה, כאשר כבר השלמנו ביקור בקולומביה ופרו ואנחנו עמוק בתוך אקוודור ישבנו עם הילדים (אביתר בן ה-10, מיכל בת ה-8 ויואבי החמוד בן ה-5) לשמוע את בחירתם לגבי עשרת המקומות/חוויות/אירועים הנבחרים ברפובליקה הדומיניקנית הנפלאה, אומנם לקח לנו מספר חודשים להשלים את הפוסט, אבל זה רק מחדד את הבחירה כי כעת בהיותנו באקוודור לילדים יש פרספקטיבה לגבי מה מיוחד ומה שכיח ברפובליקה הדומיניקנית.


זוהי בחירתם:


10. לגונת דודו


למקום העשירי המכובד, הגיעה לגונת דודו.


אביתר: מדובר בלגונה יפה עם מים צלולים וקרים מאוד, הלגונה הייתה מאוד יפה והיה אפשר לקפוץ פנימה מגובה של 15 מטר.


מיכל: היה שם פארק עם פסלים יפים לתמונות, וגם מגרש כדורעף וגן שעשועים.


אביתר: מסביב ללגונה היתה עוד ירידה לבריכת מים נוספת, הכל טבעי, והיה מסלול במערה בנוסף ללגונות.


יואב: היתה שם מערה עם נטיפים וזה היה יפה.

9. מפל לימון


מיכל: הטרק למפל לימון היה הטרק הראשון שלנו בטיול, הטרק היה מאוד יפה ומעניין, בדרך נתקלנו בהרבה בוץ, המפל עצמו היה בגובה 200 מטר והמראה מרשים ויפה, בדרך ראינו נחל ויער, המים מאוד נקיים וקרים.


אביתר: קודם כל באמת מדובר בטרק מאוד יפה, עם בוץ עמוק רק בתחילת המסלול. אני זוכר שכשהגענו ראינו בדרך נחל ובמפל עצמו היו אנשים עם תוכים צבעוניים ומרשימים לתמונות. אני נכנסתי למים ואני יכול להעיד על כך שהמים היו מאוד קרים, והיה בן אדם מקומי, כנראה מדריך, שעלה על אבני המפל וקפץ למים מגובה של 50 מטר!


מיכל: נתנו למדריך את הגו-פרו שלנו והוא קפץ איתו מגובה רב לתוך המים.


יואב: היה קשה ללכת ולהגיע למפל, אבל הייתי גיבור והלכתי את כל המסלול הקשה הזה.

8.פונטה רוסיה, שייט לאי גן העדן


אביתר: מדובר בחוף קאריבי עם חול לבן ומים טורקיז מהסרטים. משם יצאנו לשייט לאי גן העדן, השייט היה קופצני בגלל הגלים, כשהגענו לאי עשינו שנורקל לראשונה בטיול.


מיכל: עם הרבה הרבה דגים.


אביתר: היה מאוד יפה התרחקנו קצת מהתיירים וראינו מלא דגים במים, המים צלולים מאוד ונעימים.


מיכל: היה כיף באי גן העדן, הוא מאוד קטן. הדגים שם צבעוניים ומיוחדים. בחזור עברנו דרך עצי מנגרוב וזה היה מהמם.


אביתר: בחזור שטנו דרך עצי מנגרוב כמו שמיכל אמרה, וזה היה מאוד יפה, ואז חזרנו לחוף לאכול והאוכל היה טעים. נכנסנו למים בחוף של פונטה רוסיה, המים היו שטוחים כמו בריכה.


מיכל: נכנסנו למים בפונטה רוסיה, המים היו מאוד צלולים גם במרחק רב מהחוף, מים רדודים.

7. גלישה


אביתר: אז קודם כל, כבר מהארץ, עוד לפני שיצאנו לטיול, התרגשתי לקראת ניסיון הגלישה. כשהגענו ביקרנו בחוף של הגלישה לפני השיעור והייתה בחוף אווירה טובה ומתקני אימון לגולשים, לאחר מכן הגענו לשיעור. בהתחלה המדריך לימד אותנו בחוף את היסודות של הגלישה, עשינו תירגול יבש ונכנסנו למים עם 3 גלשנים ו-2 מדריכים. אני הייתי עם מדריך שדיבר אנגלית טובה והוא הסביר ממש טוב, בהתחלה היה לי קשה לעמוד על גל אבל בסוף הצלחתי לתפוס גל וזה היה מאוד מספק.


מיכל: הגלישה הייתה חוויה מהנה, החוף היה יפה עם אווירה טובה. היו הרבה גולשים במים וגלשנים על החוף, כי זה חוף שמיועד רק לגלישה. בהתחלה התאמנו על התנועות בחוף ואחר כך נכנסנו למים, ממש עמוק, וחיכינו קצת שיבוא גל גדול וכשבא הגל עלינו על הגלשן והגענו עד החוף. בגלל שהחוף סוער צריך לקפוץ למים קצת לפני שמגיעים לחוף כי יש שם סלעים.
6. לאס טראנס ופלאיה בוניטה


אביתר: פלאיה בוניטה היה חוף קאריבי קלאסי עם עצי קוקוס על החוף, המים היו רדודים וצלולים בטמפרטורה מושלמת, עשינו שם שנורקלים וראינו דגים. שיחקנו הרבה בחוף ובנינו ארמונות בחול הלבן שקל לבנות איתו. חוץ מהחוף הזה אהבנו את העיר לאס טראנס שמלאה בחופים, החוף הנוסף שאהבנו היה במרחק הליכה מהמלון.


מיכל: החוף מאוד יפה, אהבתי בחוף שעשינו שנורקלים וראינו קצת דגים. אהבתי לשחק עם גזע עץ במים, לנסות לשבת או לעמוד עליו מבלי ליפול.


יואב: אהבתי לשחק עם גבע שם טוב בחוף.

5. איי הישרדות (שמורת לוס אייטיטוס)


מיכל: הגענו לפארק שבו צילמו את הישרדות העונה הראשונה, השייט כלל מספר עצירות בין איים, ראינו בדרך לאי הראשון אי גדול שיש עליו הרבה ציפורים, באי הראשון הייתה מערה עם ציורי קיר שבני שבט טהינו האינדיאני ציורו.


אביתר: בעיר סמנה, שממנה יצאנו לשייט, יש גשר שבכל פעם שהלכנו עליו או ראינו אותו ירד גשם, גם הפעם הייתה ממש סערה כששטנו לידו ועד האי הראשון כבר היינו ממש רטובים.


מיכל: בחוף השני היו תבליטים וחריטות שהשאירו הספרדים, ובסוף הגענו לאי קאריבי מאוד מאוד יפה והיו לנו שם 3 שעות לשחות וליהנות. באי היו גלים חזקים מאוד שאהבנו לקפוץ מעליהם.


אביתר: אני אהבתי לשכב בקו המים הרדודים ולעוף ולהתגלגל עם הגלים. שיחקתי שם עם מיכאל שם טוב ומאוד נהנינו.


מיכל: גם אני.

4. רכיבה על סוסים


יואב: היה לי סוס משוגע שקראתי לו חומי. חומי היה משוגע ממש כי כל הזמן עשה אירוך דרך ובילבולים ולא הלך אחרי כולם.


מיכל: הרכיבה הייתה הראשונה שלנו בטיול, רכיבה מאוד מקצועית כי יצאנו מחווה עם הרבה סוסים וציוד טוב. הרכיבה הייתה לאורך מסלול מהמם שהיה בחלקו ממש על חול הים. עברנו דרך "נטורה קבנה" שזה בית קפה ללא גלוטן שאחר כך חזרנו אליו.


אביתר: קודם כל חשוב לי לציין שהסוסים היו נראים טוב, והיה ציוד טוב והרכיבה הייתה נוחה. עברנו בהתחלה דרך חוף ים וזה היה מאוד יפה ומיוחד ואז עברנו דרך בתי קפה ומלונות על החוף. אני ניסיתי לכוון את הסוס עם המושכות כדי לעקוף את כולם, זה היה מאוד מהנה ומאתגר.


מיכל: לי כאב קצת הישבן כי ישבתי ביחד עם אמא.

3. 27 מפלים


מיכל: טרק קשה ומהנה, מאוד שמחתי שהצלחתי לסיים את כל המסלול כי זה היה קשה ומאתגר. אנחנו התגלשנו, קפצנו והשתוללנו בתוך המפלים לאורך המסלול. היו הרבה מגלשות טבעיות בדרך ועמדות קפיצה לאורך המסלול. הלכנו בתוך המים הקרים במשך כמה שעות.


אביתר: קודם כל זה היה הטרק האקסטרימי הכי מפחיד ומגניב שעשיתי בחיים! התגלשנו על מפלים, קפצנו מגבהים כמו 3 מטר ובשיא קפצתי מגובה של 7 מטר. ההליכה למפל הראשון הייתה ממושכת וחמה מאוד, ואז כשהגענו למים ציפיתי שהם יהיו יותר חמים ממה שהם היו, הטרק היה קשה מאתגר ומהנה ופתח לנו את הטיול בצורה יפה מאוד מבחינת חוויות אקסטרים. שמחנו שמשפחת שם טוב היו איתנו וזה עזר לנו להתגבש ביחד.

2. סאסואה אושן וילג'


מיכל: איך שהגענו, לפי המראה של המלון הבנתי שזה המלון הכי טוב שהיה לי בחיים.


אביתר: במלון היו 7 בריכות ופארק מים עם 2 מגלשות, היתה לנו חברה טובה, התחברנו עם משפחת שם טוב, היו לנו בדירה 3 מיטות זוגיות נוחות מאוד, מטבח וטלוויזיה, מרפסת כיפית ובריכה קרובה.


מיכל: אהבתי מאוד את ערבי הסרטים עם ילדי משפחת שם טוב, עם פופקורן, נאצ'וס עם סלסה וממתקים, ראינו שודדי הקריביים כי זה התאים למקום שביקרנו בו, ראינו מיסטר בין ועשינו מסיבות ילדים.


אביתר: יש גם מתחם כושר וגישה לחוף ים ובריכות עם נוף לים. הכי אהבתי את פארק המים כי היה אפשר להתגלש במגלשות ללא תור, רק בימי שבת וראשון היה תור של 3 דקות כי מקומיים באו לבקר בפארק. אהבתי שהיה מותר לקפוץ לבריכות ללא מגבלה והייתה לנו בריכה פרטית.


מיכל: מבית המלון הייתה ירידה לים. היה מתחם כושר כייפי, אהבתי גם את הגן שעשועים עם מגלשת עץ. מאוד נהניתי ממסלול המכשולים בפארק המים.


יואב: אהבתי לישון אצל גבע, היה כיף בפארק מים ולמדתי שם לשחות, ובמגלשה של הגדולים היה כיף להתגלש עם אביתר.

1. אין חוקים !!!!


מיכל: הכי אהבתי ברפובליקה הדומיניקנית את זה שאין חוקים. הכל מותר, לקפוץ לבריכות, להתגלש על הבטן במגלשות מים, לקפוץ לים ולאגמים ללא מגבלה והכי אהבתי לשבת בבגאז' של הרכב בזמן נסיעות.


אביתר: הרגשתי ברפובליקה הכי חופשי שהרגשתי אי פעם, אהבתי את זה שמותר הכל, לא קרה מקרה שעשיתי משהו ואמרו לי שאסור לעשות את זה. ברפובליקה בכל מקום שהגענו ראינו מקומיים קופצים למים מגובה רב וגם אני קפצתי מגובה רב.


מיכל: ברפובליקה המונית היא לפעמים אופנוע, נסענו על אופנוע בלי קסדה בפעם הראשונה בחיים שלי. נסענו 4 אנשים על אופנוע אחד וזה מותר.


לסיכום:


אביתר: מה שחיזק את תחושת החופש זה שהיו ברפובליקה אננסים טעימים מאוד, יש חופי ים בכל מקום. זוהי מדינה עם הרבה מקורות מים ושמש שמאפשרת להיכנס אליהם. מאוד נהניתי ברפובליקה הדומיניקנית.


מיכל: הרפובליקה הייתה מאוד כייפית עם הרבה חופים וחם מאוד כמו שאני אוהבת.

Recent Posts

See All

Comments


IMG_7678.JPG
2 (1).png

אננס

בלוג טיולים משפחתי

bottom of page