google.com, pub-7396832854123178, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page
  • Writer's pictureNir Aharon

מדריך- כרטיס התיירות של קוסקו

Updated: Jun 6, 2022

אם תכננתם את ההרפתקה שלכם לפרו, אז אולי נתקלתם בביטוי boleto turistico לא מעט פעמים. 'כרטיס תייר בקוסקו' הוא ככל הנראה רכישה חיונית בכל ביקור בקוסקו ובעמק הקדוש.


השיטה בה בנוי הכרטיס יכול מעט לבלבל, זוהי מערכת ייחודית שיישמה ממשלת פרו לפני מספר שנים כדי להגדיל את ההכנסות.


במדריך הקצר הזה, אנחנו רוצים לחתוך את האפשרויות השונות ולפשט את הבלבול בכדי לתת לכם את העובדות החיוניות כך שתדעו בדיוק מה זה boleto turistico, תבינו מה כלול בו, ותמצאו את הכרטיס התיירותי המתאים ביותר בעבורכם.


הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על boleto turistico!

מהו ה-CUSCO BOLETO TURISTICO?


בדרך כלל כדי להיכנס לאתרי תיירות ואטרקציות הייתם מצפים פשוט להגיע ולשלם את דמי הכניסה, נכון?

ובכן, זה כבר לא המקרה של כמה מהאטרקציות הארכיאולוגיות והמוזיאוניות הגדולות ביותר בקוסקו ובעמק הקדוש.


במקום זאת, ה-boleto turistico הוא כרטיס בודד שיש לרכוש אותו מראש כדי שתתאפשר הכניסה לאתרים השונים, כמו חורבות Pisac ו- Ollantaytambo.

לא ניתן לבקר או להיכנס לאתרים אלו ללא boleto turistico תקף, ולא ניתן לקנות כרטיס כניסה בודד לכל אתר בודד אשר כלול ב-boleto turistico.


מבאס, אבל זה מה יש.
מה כלול ב-BOLETO TURISTICO?


בגדול, רוב האתרים הפופולריים והידועים ביותר בקוסקו ובעמק הקדוש (למעט מאצ'ו פיצ'ו) כלולים ב"בולטו".


כפי שנבהיר בהמשך, קיימות ארבע אפשרויות /חבילות זמינות, להלן רשימה מלאה של אתרי boleto turistico:


1. חורבות קוסקו | Saqsayhuamán, Q'enqo, Puka pukara, Tambomachay


2. מוזיאוני קוסקו + אנדרטאות | אמנות עכשווית, Museo Historical Regional, Monumento Pachacuteq, Tipon, Museo de Quoricancha, Museo de Arte Popular, Centro Quosqo de Arte Nativo. פיקילקטה


3. חורבות העמק הקדוש | Pisac, Ollantaytambo, Chinchero, Moray.


4. כרטיס המשלב את כל האתרים ביחד.


שימו לב: מכרות המלח של מארס, קתדרלת קוסקו, מאצ'ו פיצ'ו והר קשת אינם כלולים ב-boleto turistico ולכן דורשים דמי כניסה נפרדים.

כמה עולה ה-BOLETO TURISTICO?


זה המקום שבו הדברים הופכים להיות קצת יותר מסובכים!


ישנן ארבע אפשרויות boleto turistico, שכולן תקפות לפרקי זמן שונים, כוללות אתרים שונים ומחירים שונים.

מסובך עד לכדי כאב ראש!


ננסה לעשות סדר:


תחילה, יש את כרטיס התייר המלא, BOLETO TURÍSTICO GENERAL / FULL CUSCO TOURIST TICKET זהו הכרטיס הסטנדרטי והיקר ביותר, הוא כולל את כל האתרים הרשומים מעלה ועלותו 130 סול למבוגר שאינו פרואני או 70 סול לסטודנט שאינו פרואני.

הכרטיס תקף ל-10 ימים רצופים (כלומר, תוקפו יפוג 10 ימים לאחר רכישתו, ללא קשר לאופן השימוש בכרטיס).


טיפ: שימו לב שבנוגע לאתר Quoricacha הכרטיס מקנה גישה רק לגנים החיצוניים - יש לרכוש כניסה נוספת למוזיאון או למקדש האינקה שבתוכו, וזה קצת מעצבן.למי שלא מעוניין בכרטיס המלא, יש 3 כרטיסים חלקיים.

כרטיס BOLETO TURISTICO PARCIAL / PARTICAL CUSCO TOURIST

הכרטיס החלקי הוא האפשרות האידיאלית עבור אלה עם תקציב מצומצם יותר, או שרוצים לבקר רק בקומץ אתרים ספציפיים. ישנם כאמור שלושה 'מעגלים' שונים זמינים:


Circuito 1


הכרטיס כולל: הריסות שנמצאות ממש מחוץ לקוסקו: Saqsayhuamán, Q'enqo, Puka pukara, Tammbomacha. עדיף לבקר באתרים אלה בטיול יום בודד.


מחיר הכרטיס 70 סול למבוגר שאינו תושב פרו- הכרטיס תקף ליום אחד בלבד.

Circuito 2


הכרטיס כולל: המוזיאונים של קוסקו: אמנות עכשווית, מוזיאון היסטורי אזורי, מונומנטו פאצ'קוטק, טיפון, קווריקנצ'ה, מוזיאון לאמנות פופולארית, מרכז קוסקו דה ארטה נטיב. פיקילקטה.


אנו מתארים לעצמנו שזהו כרטיס התיירים שהכי פחות נרכש, מכיוון שהוא הכי פחות אטרקטיבי וכולל מספר מוזיאונים שלא בהכרח נחשבים ליוצאי דופן.

מחיר הכרטיס 70 סול למבוגר שאינו פרואני, הכרטיס תקף ליומיים.


Circuito 3


הכרטיס כולל: הריסות העמק הקדוש: Pisac, Ollantaytambo, Chinchero, Moray.


מחיר הכרטיס 70 סול למבוגר שאינו פרואני, הכרטיס תקף ליומיים.


זוהי לדעתנו ההצעה הטובה ביותר מבין השלוש, אבל מכיוון שהוא תקף ליומיים בלבד, זה בעצם קצת אתגר (אלא אם כן מצטרפים לסיור בעמק הקדוש או לוקחים מונית לביקור כולל).

האם כרטיס התיירים בקוסקו שווה את זה והאם אתם באמת צריכים אותו?


כפי שאתם יכולים לראות, מערכת הכרטיסים לתיירים של קוסקו מתוכננת כך שעבור רוב האנשים, האפשרות הנוחה ביותר היא לקנות את הכרטיס המלא בעלות של 130 סול.


אנחנו יודעים, זה לא סכום כסף קטן, עם זאת, עבור הרוב המכריע של המבקרים בקוסקו, מדובר בעלות בלתי נמנעת וחיונית; המפתח הוא תכנון מראש כך שתקבלו את האפשרות הטובה ביותר עבור המסלול והתקציב שלכם במהלך הביקור בקוסקו ובעמק הקדוש. לדוגמה, אם אתם יודעים שאתם הולכים לבקר ביותר מ-50% מהאתרים הכלולים, כמובן שמשתלם לרכוש את הכרטיס המלא.


אם אתם מטיילים בתקציב מוגבל, או שאתם רוצים לבקר רק במבחר מסוים של אתרים, אז אנו ממליצים ללכת על אחד מהכרטיסים החלקיים. אבל - וזה אבל גדול - הקפידו לתכנן את הזמן שלכם בחוכמה! תבדוק מה אפשרי, ולאן אתם באמת, באמת רוצים להגיע, ואז רכשו את ה-boleto turistico שלכם בהתאם. לא תמיד ניתן לראות את כל האתרים ביום-יומיים ולעיתים זה מצריך הצטרפות לסיור מאורגן או מונית פרטית. אי תכנון נכון של הזמן יחייב רכישה נוספת של כרטיס חלקי (שאז העלות כבר עולה על כרטיס מלא).


לנו היה חשוב לראות את האתרים בPisaq, Moray ו- Saqsayhuamán כך שזה היה בלתי נמנע מרכישת הכרטיס המורחב. 130 סול למבוגר, 70 סול לאביתר (בן 10). מיכל (8) ויואב (5) נכנסו ללא עלות.Komentáře


IMG_7678.JPG
2 (1).png

אננס

בלוג טיולים משפחתי

bottom of page