google.com, pub-7396832854123178, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page
  • Writer's pictureNir Aharon

מאצ'ו פיצו' בקורונה - המדריך שלנו (נכון לנובמבר 2021)

Updated: Jul 30, 2023

עבור רבים, מאצ'ו פיצ'ו היא לא רק עצירה במהלך טיול מפותל ביבשת אמריקה - זו הסיבה לעלות על מטוס לפרו מלכתחילה.


מאצ'ו פיצ'ו מופיע באופן קבוע בכל רשימת 'אטרקציות התיירות הכי בעולם', ועם יותר ממיליון מבקרים בשנה, זה היה רק עניין של זמן עד שיובאו כללים וכללים מחמירים יותר כדי לשמר את פלא העולם החדש הזה בעבור הדורות הבאים, להגן עליו טוב יותר מתיירות יתר, ולשפר היבטים של חווית המבקר.


עבור המבקרים במאצ'ו פיצ'ו, תקופת הקורונה הביאה לכמה שינויים גדולים; שינויים בזמני הכניסה והכרטיסים, במה שמקובל בפנים, מה אתם יכולים להכניס לאתר, כמה זמן יש לכם שם ומתי תצטרכו לקנות את כרטיס הכניסה. מגבלת הזמן של ארבע שעות היא באמת רק היבט אחד קטן מכל שלל החוקים והתקנות החדשים.


הנה כל מה שאתה צריך לדעת כדי לתכנן טיול למאצ'ו פיצ'ו בשנת 2021 ואת הדרך שבא אנחנו בחרנו.איך ואיפה קונים כרטיס MACHU PICCHU


כרטיסים למאצ'ו פיצ'ו ניתן לקנות באינטרנט או באופן אישי בקוסקו, אגואס קליינטס או כל עיר עם Banco de Nacion.


בקוסקו | Ministerio de Cultura (Casa Garcilaso על Calle Garcilaso), פתוח שני - שבת, 7 בבוקר עד 8 בערב. הקפידו להביא דרכון, כרטיס סטודנט תקף (אם נדרש), בתוספת כרטיס אשראי או מזומן.


אנחנו קנינו את הכרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט הרשמי, ללא עמלות, בעלות של 520 סול לכל המשפחה (2 מבוגרים-3 ילדים).


מתי קונים את הכרטיס


ככלל אצבע: ככל שהעונה עמוסה יותר וככל שהזמן שלכם בפרו קצר יותר, כדאי לקנות את כרטיס המאצ'ו פיצ'ו מוקדם יותר. עונת התיירות בפרו נמשכת ממאי עד אוקטובר, כאשר מספר המבקרים הגדול ביותר כנראה ביולי ואוגוסט.


כרטיס הכניסה לאתר כולל שעה מוגדרת, לכל שעה יש מספר מוגבל של כרטיסים. כלומר אם חשוב לכם יום ו/או שעה ספציפיים לביקור ואתם לא רוצים להיוותר ללא כרטיס תקדימו את הרכישה.


הביקור שלנו נערך בחודש נובמבר המוגדר "מחוץ לעונה" ועל כן לא היו בעיות להזמין כרטיסים גם שבוע מראש, פחות משבוע היו שעות מסוימות שכבר הוגדרו כ"סולד אאוט". בעונה גם חודש מראש יש בעיות להשגת כרטיס בשעה ובתאריך ספציפיים.


כמו כן, היות וכרגע האתר פתוח ל 2,500 מבקרים ביום, הרי שברגע שיתחדשו הטיולים המאורגנים לפרו יתחיל להיווצר לחץ בהשגת הכרטיסים.


אם נתקעתם בקוסקו ללא כרטיס ויש לכם זמן מוגבל, האלטרנטיבה היא לרכוש חבילה מסוכנות טיולים, חבילה כזאת כוללת כרטיס כניסה גם מהיום למחר (אך לא לכל שעה שתרצו), היא כוללת הסעה (לא כולל רכבת), מלון ללילה וכניסה לאתר בעלות התחלתית של 410 סול לאדם.


חוקים ותקנות בצל הקורונה


עוד בטרם התפשטה המגפה נאלצו הרשויות בפרו להתחיל להגביל את הביקור באתר בשל החשש כי האתר יכנס לרשימה השחורה של אונסק"ו כ"אתר מורשת עולם בסכנת הריסה בשל תיירות יתר".


מגפת הקורונה במובן הזה הגיעה בתזמון מושלם למנהלי האתר, תחילה האתר נסגר באופן גורף ונאסר הביקור בו. כעת הוא פתוח אך תחת מספר מגבלות:


1. ראשית, הוגדר מסלול הליכה, בכיוון אחד, לא ניתן עוד לסייר בחופשיות ברחבי האתר, אורך המסלול

כשעתיים- אך העצירה בתצפיות השונות תגרור את הביקור לכדי 4 שעות לפחות.


2. תאורטית הכניסה לאתר ללא מדריך אסורה, בפועל נכנסנו ללא הדרכה ולא היתה בכך בעיה, מדיווחים בפייסבוק ראינו שכשבוע לפנינו עוכבו תיירים ללא מדריך. אז לקחת עניין זה בחשבון.


3. אם היו לכם פנטזיות על פריסת פיקניק המשקיף על חורבות, זה הזמן לבטל אותן.- הכללים הנוגעים לאוכל, וכמעט כל השאר, עכשיו די מחמירים במאצ'ו פיצ'ו כדי להפחית פסולת והשתהות.


4. בקבוקי מים הם בסדר, ותביאו! אין דוכני מזון בתוך האתר, וכזכור מדובר בביקור של 2-4 שעות, עלות בקבוק מים קטן במזנוני הכניסה לאתר הינו 6 סול! אז תביאו אתכם לפני ההגעה. אוכל מכל סוג אסור.


5. גם לא חצובות, מזל"טים, מקלות סלפי או תיקי גב גדולים או כל דבר שעלול לגרום לכם להתעכב בשהות באתר .
איך מגיעים מקוסקו לאגוואס קליינטה


בהנחה שאתם לא עושים את שביל האינקה או טיול מאורגן, דרכי ההגעה הם פשוטים מאוד:


1. רכבת, אופציה קלה, פשוטה ו...מאוד יקרה.


2. הסעה עד לתחנת הרכבת "הידרואלקטריקה" ומשם הליכה לאורך מסילת הרכבת, 11 ק"מ במישור, כשלוש שעות הליכה.

עלות ההסעה 70 סול לאדם, 65 לילד - הלוך חזור.


יש עולם חי עשיר במהלך ההליכה ולא מעט ציפורי שיר וגם... תרנגול האנדים המפורסם נגלה לפנינו פעמיים.


בערך באמצע הדרך ישנה תחנה בשם mandor שם ניתן להיכנס למסלול קצר המסתיים במפל ראוי לרחצה (20 סול).איך מגיעים מאגוואס קליינטה לאתר המאצ'ו פיצ'ו - AGUAS CALIENTES TO MACHU PICCHU


לאלו מכם שלא משלימים את שביל האינקה, כדי להגיע למאצ'ו פיצ'ו תצטרכו לעבור תחילה דרך "אגוואס קליינטס" - העיירה השוכנת למרגלות המאצ'ו פיצו'. עיירה קטנה זו מספקת שירותי תיירות וממנה יש לכם 2 דרכים להגיע לנקודת הכניסה לאתר:


1. ברגל.


כדי למצוא את תחילת השביל, פשוט עקבו אחר המסלול של אוטובוסי ההסעה לכיוון המאצ'ו פיצ'ו עד לעיקול הכביש שמאלה מעל הנהר. חולפים על פני גשר קטן (זה לא אמור לקחת יותר מ-30 דקות מהעיירה).

בגשר מציגים בעמדת ביקורת את הכרטיס והדרכון, מיד אחרי הגשר, פנו ימינה במורד נתיב קטן והמשיכו ללכת עד שתגיעו לראש השביל המסומן בבירור. מכאן יש עוד כ-60 דקות הליכה במעלה גבעה עד לכניסה של המאצ'ו פיצ'ו. מדובר בעליה לא פשוטה, על גבי ההר התלול, אולם לאורך כל הדרך יש מדרגות נוחות לטיפוס.


זו האופציה בה אנחנו בחרנו, יצאנו מהחדר בשעה 5 וחצי בבוקר, וסה"כ העליה עם הילדים לקחה לנו כשעתיים (לנו במלון בצד השני של העיירה, כך שלקח לנו חצי שעה להגיע לגשר ועוד שעה וחצי לעלות לאתר) הגענו לשערי האתר בשעה 7:20 בערך.
2. אוטובוס הסעות.


עבור רוב האנשים, במיוחד אלו המעוניינים להגיע למאצ'ו פיצ'ו מוקדם ככל האפשר, אוטובוס ההסעות הוא התחבורה המועדפת עד לכניסה לאתר. אבל שימו לב ש-12$ לכל כיוון הוא מחיר יקר להפליא במונחים של יחס מרחק/עלות טיפוסי שתראו בכל מקום אחר בפרו בפרט ובדרום אמריקה בכלל.


זו הוצאה של 120 דולר למשפחה.


האוטובוסים המודרניים והנוחים יחסית למאצ'ו פיצ'ו יוצאים בקביעות לאורך כל היום מהתחנה ב-Avenida Hermoas Ayer (קרוב לתחנת הרכבת). היציאה הראשונה היא בשעה 5:30 בבוקר.


שימו לב שכרטיס הכניסה לאתר הוא עם שעה נקובה- מי שמאחר לא נכנס! לכן בתקופות העומס מי שרוצה להיכנס לאתר ב-6 בבוקר יצטרך להתחיל לעמוד בתור לאוטובוס בשעה 4:30 לפנות בוקר, מכיוון שכרטיס האוטובוס לא מגיע עם שעה נקובה, ללא משבצת זמן מסוימת.


המושבים הוקצו על בסיס כל הקודם זוכה, ומכאן התורים בשעות הבוקר המוקדמות (בעונת התיירות). לדעתנו צריך, וכך ייתכן וגם יתחילו לעשות, פשוט לעלות לאוטובוס אנשים לפי שעת הכניסה הנקובה על הכרטיס.


ניתן לקנות כרטיסים ב-Aguas Calientes בתחנת האוטובוס יום לפני או ביום הביקור. זמן הנסיעה הוא 25 דקות מסביב לכבישים מפותלים כדי להגיע לכניסה.


*מלבד האוטובוסים אין בעירה כל אמצעי תחבורה אחר, פרטי או ציבורי- אין טוק-טוקים או רכבים פרטיים.

תתפנו לפני שאתם נכנסים לאתר


זה מובן כאשר מדובר באתר בן מאות שנים, אין שירותים! ברגע שאתם עוברים דרך קרוסלות הכניסה למאצ'ו פיצ'ו אין דרך חזרה - אז הקפידו לעשות פיפי לפני שאתם נכנסים.


עלות שירותים בכניסה לאתר 2 סול לאדם.

המסלול שלנו ועלויות


רכישת כרטיסים מראש דרך האינטרנט: 520 סול (לכל המשפחה)


2 לילות ב"אגוואס קליינטס": 340 סול


הסעה קוסקו-הידרואלקטריקה-קוסקו: 345 סול


סה"כ: 1,205 סול ל-3 ימים/2 לילות ; שזה 241 סול לאדם.יום 1: יצאנו בשעה 6:30 בבוקר מקוסקו, הגעה בשעה 2:30 להידרואלקטריקה.

יציאה לאחר ארוחת צהריים בשעה 15:30 - הליכה של 11 קילומטר (כן, כן, הילדים היו תותחים והלכו את המסלול בלי עצירות ובלי טענות) והגעה ל"אגוואס קליינטס"בשעה 18:30 קצת לפני החשכה.


יום 2: ארוחת בוקר במלון בשעה 5:00, בשעה 5:30 יציאה לכיוון האתר, הגעה לגשר בשעה 6:00, עליה לאתר שנמשכה שעה וחצי. כניסה לאתר בשעה 8:00 , 11:30 יציאה מהאתר ותחילת ירידה, הגענו לארוחת צהריים בעיירה לקראת השעה 13:00.


ניתן ללכת למעיינות מים חמים הפתוחים עד השעה 22:00 - 20 סול לאדם.


יום 3 : לאחר ארוחת הבוקר יציאה נינוחה לכיוון "הידרואלקטריקה" בשעה 9:00, הגעה ב 12:30 לנקודת האיסוף.

* שימו לב שניתן להגיע לנקודת האיסוף עד לשעה 15:00 אך כל 20 איש שמגיעים יוצאת הסעה, כך שהגעה מוקדמת מבטיחה הגעה מוקדמת לקוסקו.

13:30 יציאה לקוסקו לאחר ארוחת צהריים. 20:30 הגעה לקוסקו.
Kommentare


IMG_7678.JPG
2 (1).png

אננס

בלוג טיולים משפחתי

bottom of page